Kitoks Advento kalendorius

Kitoks Advento kalendorius: sukurkime šventę Ukrainos šeimoms

Ne visi gali laukti Šv. Kalėdų šviesiai, šiltai, džiugiai  ir jaukiai – tūkstančiai šeimų vos 1000 kilometrų nuo Lietuvos pastaraisiais mėnesiais neteko savo namų, buvęs įprastas jų gyvenimas dabar jiems yra sunkiai pasiekiama svajonė.

Mes, Ramintojos bendruomenė, jungiamės prie  Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ inicijuojamos kalėdinės akcijos „Kitoks Advento kalendorius“, skirtos Lietuvoje apsigyvenusiems ukrainiečiams.

Stengiamės išpildyti Rūdiškėse ir Varėnos vaikų dienos centre „Svajonė“ apsistojusių  ukrainiečių šeimų (mamų, tėčių, vaikų, močiučių) kalėdines svajones ir norus.

  • Rūdiškėse – 8 šeimos (ieškome norinčiųjų parūpinti joms dovanas)
  • Varėnoje – 11 šeimų (jų kalėdiniai norai jau išsidalinti).

Norai – patys įvairiausi

Nuo vaikų svajonėse karaliaujančių lego konstruktorių, lėlių Barbių ar radijo bangomis valdomų mašinėlių iki jaukumą ir šilumą namuose skleidžiančių kavos ar arbatos rinkinių bei indų, taip pat žieminių drabužių ar batų.

„Caritas“ koordinatoriai pastebi, kad šeimos džiaugiasi gavusios nuolat reikalingų higienos, skalbimo ir kūno priežiūros reikmenų – šampūno, dušo želė, dantų pastos šepetėlių, kremo ir pan.

Pradžiugins ir vaikiški rūbeliai, kojinės, pėdkelnės, apatiniai ar kitos mielos dovanėlės – plaukų segtukai, piešimo reikmenys, užduočių knygelės, žaidimai.

Nuostabi dovana bus ilgai galiojantis šventiškesnis maistas: uogienė, saldainiai, šokoladinis riešutų kremas, kava, arbata, konservuoti daržovų ir mėsos gaminiai ir kt.  

Norite dalyvauti?  Prisijungti paprasta!

  • Atsakykite į REGISTRACIJOS ANKETOS klausimus.
    (Anketos nuoroda → bit.ly/KITOKS-ADVENTO-KALENDORIUS)
  • Jūsų pateiktais kontaktais per 1–2 dienas su Jumis susisieks akcijos koordinatorė – elektroniniu paštu gausite nuorodą į dokumentą su dovanų sąrašu. Kviesime pasirinkti, nupirkti ir šventiškai supakuoti dovanų dėžę, skirtą visai šeimai, arba konkretų daiktą.
  • Ypač kviečiame dalyvauti šeimas, pasiruošusias kalėdinėmis dovanomis pradžiuginti ukrainiečių šeimą. Šeimų draugystė – tarsi kalėdinis stebuklas, ypatinga patirtimi praturtinantis abiejų šalių šeimas.
  • Papuoštų dovanų lauksime Ramintojos skaityklėlėje iki gruodžio 16 dienos, penktadienio.
    Skaityklėlė atvira pirmadieniais ir trečiadieniais 16.00–18.00 val., sekmadieniais 10.00–12.00 val.

Jei kils klausimų, visada galite susisiekti su akcijos koordinatorėmis e.paštu ruta.daciulyte@gmail.com; kairiene.audra@gmail.com.