Krikštas

Tai pirmasis įkrikščioninimo sakramentas

Šalia Sutvirtinimo ir Eucharistijos – yra krikščioniškojo gyvenimo pamatas. 

Ko reikia Krikšto sakramentui?

Krikšto vardo

  • Vardą vertėtų rinktis iš oficialiai Bažnyčios pripažintų šventųjų vardų. Informacijos apie juos rasite šiuose Interneto puslapiuose.

Krikšto tėvų

Reikalavimai krikšto tėvams:

  • Vyresni nei 16 metų amžiaus; jau priėmę Krikšto, Sutvirtinimo ir Eucharistijos sakramentus.
  • Jei krikštatėviai vedę – turėtų būti priėmę ir Santuokos sakramentą. 
  • Jei krikštatėviai nėra pora, bet turi antrąsias puses ir gyvena kartu – turėtų būti susituokę bažnyčioje.
  • Krikštatėviai turi padėti tėvams rūpintis vaiko tikėjimo ir bendruomeniškumo ugdymu, savo krikšto vaikus nuolat palydėti malda, palaikyti sunkumuose ir džiaugsmuose, puoselėti atsakomybę ir dvasinę giminystę su jais.
  • Krikštatėviai turi tapti savo vaikams pavyzdžiu – patys dalyvauti Bažnyčios gyvenime, švęsti sekmadienius ir krikščioniškai gyventi.
  • Prieš Krikšto sakramento suteikimo apeigas – vaiko/katechumeno tėvams ir krikšto tėvams rekomenduojama atlikti išpažintį.
  • Taip pat būtina išklausyti tėvams ir krikšto tėvams skirtos paskaitos apie Krikšto sakramento liturgiją bei įsipareigojimus. 

Krikšto apeigų metu būtina turėti:

  • Krikšto žvakę.
  • Baltą krikšto drabužį, apsiaustą ar šalikėlį.

Jeigu Krikšto Sakramentą norėtumėte priimti Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje

Dėl Krikšto datos susisiekite su kunigu Algirdu el. p. kun.Algirdas@ramintoja.lt; visais kitais klausimais – su katechetu Tomu el. p. sakramentams@ramintoja.lt arba telefonu 8 618 86438.

Krikštas Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje

Kūdikių / vaikų iki 7 metų,  vyresnių vaikų bei suaugusiųjų Krikšto apeigos, pasirengimas joms ir laikas skiriasi.

Vaikų iki 7 m.

Žingsniai:

– Krikšto sakramentą vyresnieji vaikai gauna kartu su Pirmąja Komunija – šiam sakramentui privalomai ruošiasi kartu su Pirmosios Komunijos grupe – drauge su savo tėveliais lanko užsiėmimus bei dalyvauja Šv. Mišiose.

– Antrasis žingsnis, jau sutarus dėl laiko reikėtų susisiekti su katechetu Tomu (sakramentams@ramintoja.lt) ir iš jo gautoje elektroninėje anketoje atidžiai užpildyti visus Krikšto sakramentui gauti būtinus duomenis.

– Vaikams specialių privalomų pasirengimo kursų – nėra. Tačiau tėvams ir krikšto tėvams prieš Krikšto sakramentą būtina išklausyti paskaitą apie Krikšto sakramento liturgiją bei įsipareigojimus.  Šios paskaitos trukmė – apie 2 val.; data nurodoma užsiregistravus krikštui; paskaita rengiama Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje (Savičiaus g. 15, Vilnius).

Vaikų nuo 8 m.

Žingsniai:

– Krikšto sakramentą vyresnieji vaikai gauna kartu su Pirmąja Komunija – šiam sakramentui privalomai ruošiasi kartu su Pirmosios Komunijos grupe – drauge su savo tėveliais lanko užsiėmimus bei dalyvauja Šv. Mišiose.

Laikas:

– Kiekvieną sekmadienį, spalio–gegužės mėnesiais. Vertėtų atkreipti dėmesį, kad norinčiųjų kiekvienais metais būna daugiau, negu galime priimti, kad dėl Krikšto / Pirmosios komunijos vyresniesiems vaikams vertėtų kreiptis dar vasarą. (e. paštas → Ilona.Bortkeviciene@ramintoja.lt)

Prieš Krikšto sakramentą vaiko tėvams ir krikšto tėvams būtina išklausyti paskaitą apie Krikšto sakramento liturgiją bei įsipareigojimus. Šios paskaitos trukmė – apie 2 val.; data nurodoma, užsiregistravus krikštui; vyksta Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje (Savičiaus g. 15, Vilnius).

Suaugusiųjų

Žingsniai:

Suaugusiųjų Krikšto sakramentas gaunamas kartu su Pirmąja Komunija bei Sutvirtinimo sakramentu. 

Pasirengimas suaugusiųjų Krikštui, Pirmajai Komunijai bei Sutvirtinimui susideda iš dviejų dalių: 

1) Visų pirma, būtina lankyti ALFA kursą, kuris Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje vyksta ketvirtadienių vakarais (19.00–21.10 val.) – prasideda rugsėjo pabaigoje ir tęsiasi iki gruodžio vidurio. Neatsiejama/būtina šio kurso dalis – išvažiuojamasis savaitgalis, rengiamas lapkričio mėnesį. Tiksli savaitgalio data būna žinoma jau rugsėjo mėnesį.

2) Antra pasiruošimo dalis – sausio–gegužės mėnesiais kas antrą savaitę vykstantys susitikimai.

Krikšto sakramento apeigų data derinama:

– su kunigu (el.p. (kun.Algirdas@ramintoja.lt) ir jį lydinčiu katechetu (el. p. sakramentams@ramintoja.lt).

Susisiekite su mumis

Parašykite mums! Stengsimės atsakyti į Jūsų klausimus.

Don't forget to set alt text.